אביחי גרנות נכנס למשרדו בבוקר רגיל, כשלפתע - השמיים נופלים! הטלפון מצלצל ומסתבר לו שאביו, גיבור ישראל המיתולוגי, מפתח טיל היירוט ״הרעם״, חשוד בפרשה כלכלית-ביטחונית הנוגעת לעצם הגנת אזרחי המדינה! 
מכאן, הכל מתגלגל במהירות ואביחי נדרש להחליט כיצד יפעל. סביב כולם מתעתעים בו ומפעילים אותו לצרכיהם; למי יאמין? לאב המתנכר אליו כבר שנים? לאיש ההנהלה שחשף את הפרשה? ליועצת הארגונית המלווה אותו? 
ערכיו, יושרו, התושייה שלו, הכל עומד למבחן. מה יחליט אביחי לעשות בצהרי אותו יום בו הכל מכה בו ׳כרעם ביום בהיר׳? 
הצגת יחיד על בעלים, מנהלים, עובדים ועסקים
 
מחזאי ובמאי: אורן נאמן
שחקן: אליק רום
מוסיקה: ארז כהן
 
 
 

זהו סיפורו של אפרים, ניצול שואה שאצלו "להתקדם זה ללכת אחורה אל הילדות". מזקנה לילדות ובחזרה. ילדות של מלחמה, גטו, עבודה קשה, להתחבא, לברוח בבריחה נועזת ולהימלט מציפורני הנאצים, לחפש את המשפחה. ואז יציאה אל החופש. חופש? 
זהו סיפורו של נער בן 15 שהחל את המלחמה בקיץ שאחרי כיתה ט' וסיים אותה בגיל 20 מצולק ממאורעות המלחמה.
את הסיפור מלווה דמותה של אסתרק'ה, אחייניתו של אפרים, ילדה קטנה כבת 5, עם תלתלים חומים, צחוק  מתגלגל, גומת חן ומעט תקווה. כמו כן משתלבים בני המשפחה האחרים שהיו לצד אפרים הנער, בני משפחה שלא שרדו את השואה ושהותירו אותו לבדו. אפרים רום נצר את סיפורו כל חייו וכתב את עדותו ליד ושם רק בשנים האחרונות. לאחר מותו ב- 11.11.11, בנו אליק רום, עיבד. כתב ומשחק בהצגת יחיד המלווה את המסע הבלתי אפשרי והבלתי נתפס של אביו.
 
כתיבה עיבוד ומשחק: אליק רום
בימוי: יעל עמבר
 


עיצוב ובניית אתרים - סטודיו קו אחר